Screenshot from 2024 04 23 11 24 31

Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού προγράμματος “Σχολεία-Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου” εκδόθηκε το 2ο τεύχος του ηλεκτρονικού εντύπου Europulse με θέμα τις Ευρωπαϊκές Εκλογές. Στο τεύχος αυτό φιλοξενούνται εργασίες των μαθητών/τριών μας Κάλλα Δημήτρη, Κατσαρόλη Φωτεινής, Κότσαλη Ίλιας, Μαυρομμάτη Σιμέλας, Σαββίδη Χρήστου, Σιούτα Άγγελου, Χαβρουζά Δανάης καθώς και των Junior Ambassadors Βοϊκλή Εριέττας, Κοντού Σταύρου και Παπανικολάου Βασιλικής του 2ου Προτύπου ΓΕΛ Αθηνών το οποίο και ευχαριστούμε θερμά για τη διασχολική συνεργασία ευελπιστώντας σε ανάλογες μελλοντικές δράσεις.

Σκέψεις για τις ευρωεκλογές με αφορμή τον Επιτάφιο του Περικλή μοιράστηκαν οι μαθητές/τριεςΚατσαρόλη Φωτεινή, Κότσαλη Ίλια, Μαθές Παναγιώτης, Μαυριδάκη Καλλιόπη, Μαυρομμάτη Σιμέλα, Μουτουσίδης Δημήτρης και Φωτιάδης Γιώργος.

Συντακτική Επιτροπή: Βασιλοπούλου Έλλη, Γαβριηλίδου Άννα, Γεωργακοπούλου Σίλια, Ευαγγελίδου Κυριακή, Σαββίδης Χρήστος, Χαβρουζά Δανάη.

Εικαστική ομάδα: Γιαννίτσης Δημήτρης, Κατσαρόλη Φωτεινή, Κότσαλη Ίλια, Μαυρομμάτη Σιμέλα, Παπαδοπούλου Βασιλική.

Επιμέλεια: Καβακλή Κατερίνα